سخنان بزرگان تاریخ
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» دلدادگی و عشق را از زندگی بگیریم، تنها و آواره ایم. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:31 am من طرف پرویز

» نابود کنندگان زمین، زندگی همگان را کوتاه می سازند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:30 am من طرف پرویز

» اُرُد، دوست هیچ شکارچی نیست. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:30 am من طرف پرویز

»  زمین بسیار کوچک است، آن را باید از توفان زباله نجات داد. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:29 am من طرف پرویز

» آنکه باج می گیرد، زندگیش بسیار کوتاه است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:28 am من طرف پرویز

» سخت ترین پرسش ها، هم اساسی ساده دارند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:26 am من طرف پرویز

» بازده ساختار بیمار، درد و سیاهیست. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:25 am من طرف پرویز

» هیچ آتشفشان، آذرخش و تندری، نیروی سیل انسانهای همدل را ندارد. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:23 am من طرف پرویز

» انتخابات آزاد، دشمن هیچ یک از باورهای مردمی نیست. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
سخنان بزرگان - صفحة 2 Emptyالخميس مارس 17, 2022 9:18 am من طرف پرویز

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
shaparak - 607
سخنان بزرگان - صفحة 2 Vote_rcapسخنان بزرگان - صفحة 2 Voting_barسخنان بزرگان - صفحة 2 Vote_lcap 
شایان - 447
سخنان بزرگان - صفحة 2 Vote_rcapسخنان بزرگان - صفحة 2 Voting_barسخنان بزرگان - صفحة 2 Vote_lcap 
nilo - 205
شاخه نبات - 160
پرویز - 125
Admin - 82
فرزاد درخشانی - 57
karan - 42

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

سحابة الكلمات الدلالية

سخنان بزرگان

3 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

سخنان بزرگان - صفحة 2 Empty رد: سخنان بزرگان

پست من طرف شایان الجمعة أغسطس 04, 2017 4:10 am

اُرد بارها گفته است تا زماني که ابوعلي سينا و يا خوارزمي ، نماد دانش و انديشه ايراني باشند ، کشور ما حتي يک گام هم بسوي دانش روز جهان بر نخواهد داشت. بي پرده بگويم دل خوش نمودن به اساطير و دانشمندان مرده به معناي ناديده گرفتن دانشمندان زنده است. هنگامي که مي بينم برخي با آب و تاب کوشش مي کنند از مردگان براي زندگان الگوي علمي بسازند ، تمام وجودم فرو مي ريزد و آرزو مي کنم کاش ما چنين الگوهايي نداشتيم. نگاهي به کشورهاي پيشروي حال حاضر بکنيد. آنها ابوعلي سينا ها ندارند ، اما يک شرکت کوچک دانش بنيان آنها به اندازه کشور ما درآمد و ثروت براي سرزمين خود به ارمغان مي آورد . حالا باز هم بنشينيم و پيوسته بگوييم ما فلان شخص را داشته ايم و به آن دلخوش باشيم . بدانيد و باور کنيد، هزار ابوعلي سينا و خوارزمي در حال حاضر نمي توانند ايران را به سوي رشد و توسعه هدايت کنند. تنها راه آن است که فرهنگ بزرگداشت از زندگان را جايگزين تجليل از مردگان کنيم. حکيم ارد بزرگ

هر افتادني همان برخاستن است. آن کس که به اين حقيقت ايمان دارد به راستي خردمند است. ولسواني

وقتي انسان آنقدر ثروتمند شد که بتواند هر چه دلش مي خواهد بخرد ، مي بيند معده اش بيمار است و همه چيز را هضم نمي کند . شاتو بريان

شایان
شایان

تعداد پستها : 447
جایگاه : 0

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة